TEMA VAKFI TOKAT İL TEMSİLCİLİĞİNDEN ZİLE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

TEMA Vakfı Tokat İl Temsilcisi Oğuzhan AYDIN, Zile İlçe Sorumlusu Hasan ÖZTÜRK ve beraberlerinde bir heyet, Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN’ ı ziyaret ederek; Zile Belediyesi katkılarıyla ilçede hizmete açılan “TEMA Vakfı Hayrettin KARACA” parkı için teşekkür ettiler.

Ziyaret hakkında bilgi veren İl Temsilcisi Oğuzhan AYDIN: “Kurucu Onursal Başkanımız, Toprak Dedemiz Rahmetli Hayrettin Karaca bir söyleşide: “Çok ödül aldım, ama en büyük ödülüm iki tanedir. Bunlardan biri, 2500 metre yükseklikte bir dağda, bir çocuğun beni gösterip, arkadaşlarına, ‘koşun koşun Toprak Dede gelmiş’ demesidir. Diğeri ise bir kula nasip olmuş en büyük ödüldür, daha büyük ödül olacağına inanmıyorum; bu ödül de, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmamdır” demişlerdi. Ömrünün büyük bölümünü vatandaşı olmayı en büyük ödül saydığı Türkiye’nin topraklarını korumaya adayan Rahmetli Hayrettin KARACA’nın ismi Zile Belediyesi sayesinde açılan bu park ile hep yaşayacak ve adı ile yaptıkları genç nesillere aktarılacak. Bu yüzden Zile Belediye Başkanı Sayın Şükrü SARGIN ve emeği geçen ekip arkadaşlarına TEMA Vakfı Tokat İl Temsilciliğim adına sonsuz teşekkür ederim” dedi. 

“Zile Belediyesinin bu duyarlı hareketlerinin başta İl ve diğer ilçe belediyelerine de örnek olmasını, Toprak Dede Hayrettin KARACA isminin ona yakışan bir eserde yaşatılmasını umut ve talep ediyoruz” diyen AYDIN, İl Temsilciliği adına teşekkür için Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN adına dikilmiş fidanların sertifikasını da ziyarette takdim etti.